Регистриране
Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Alumni Club

Мисия и цели

Мисия и цели

Медицински университет Варна - Клуб на възпитаниците на Медицински Университет – Варна (членове и приятели)

Алумни Клуб или Клубът на възпитаниците на Медицински Университет – Варна (КВМУВ) е доброволна организация на завършилите университета, по-общо казано, на бивши студенти (възпитаници) на този университет.

Тъй като смисълът на подобни организации в международен аспект, често се отнася до спонтанно формирани групи от възпитаници от една и съща област на образованието или сродни професионални връзки, нашата цел е да съберем заедно възпитаниците на Алма Матер, както и други колеги, от  други медицински институции по целия свят.

По този начин, Клубът на възпитаниците на Медицински Университет - Варна (България) включва както членове, така и приятели на КВМУВ, и ние горещо призоваваме всеки, който има някаква академична, професионална, бизнес, научна, както и емоционална връзка с нашия Университет да стане член или приятел на КВМУВ.

Нашият Клубът на възпитаниците има всеобхватна и многообещаваща програма за дейностите, залегнали в плановете на ръководството на Университета:​

  • Организиране на обществени събития, срещи, чествания, юбилеи, хепънинги
  • Издаване на вестник или бюлетин, самостоятелно или като част от изданията на МУ-Варна
  • Набиране на средства за годишното събрание на КВМУВ, както и за други инициативи и форуми
  • Предоставяне на различни средства и услуги за подпомагане  членовете и приятелите на клуба
  • Поддържане на връзки с образователните институции и съвипускниците от същия или свързани с него университети
  • Подкрепа на новите възпитаници, които още при дипломирането си да получат емоционален импулс за съпричастност към КВМУВ
  • Планиране на форуми за активно създаване на нови приятелства, академични и бизнес връзки с личности и общности от същата или подобна среда


Тъй като нашият КВМУВ спазва правилата и разпоредбите на утвърдени европейски и американски клубове на възпитаниците , ние следваме техния модел на организация и реализация.

КВМУВ е със седалище  Ректората на Медицински университет - Варна, както и филиалите (с регионални координатори) в градове, области и държави по целия свят.


С настоящото, ние посочваме действителни примери на нашите основни цели и стремежи за дейности, в и извън рамките на България:


Членовете и приятелите на КВМУВ имат възможност да:


Участват в местния филиал  на КВМУВ:
Посетете мероприятия и други специални събития с възпитаници в района на град Варна

Осъществяват връзки с настоящия или предишния си клас:
Поддържайте връзките си чрез специални, определени за класа, събития и програми.

Поддържат връзката си с Alma Mater – Университета, който са завършили:
Потърсете на тази страница информация  за последния брой на Бюлетина на дипломираните  възпитаници (Graduate Alumni Newsletter) и новините, специално посветени на дипломираните възпитаници на Университета

Възползват се от възможностите за духовно развитие:
Разгледайте  многобройните разнообразни възможности за развитие на  духовността, предлагани в различни програми през цялата година

Включват се  Online в Общността на възпитаниците:
Обменете новини, споделете истории и спомени, открийте свой бивш съквартирант или намерете бизнес, свързан с  КВМУВ, който да отговаря на Вашите нужди

Присъединяват се към Кариерната Мрежа на КВМУВ:
Възползвайте се от достъпа до повече от хиляда съветници по професионално ориентиране на дипломирани възпитаници, или Вие самите станете един от тях

Актуализират информация си за контакти:
Това е най-добрият начин да бъдете в течение за предстоящи събития и новини от КВМУВ

Планират Среща на Випуска си:
Помогнете Вашето завръщане в кампуса да се превърне в нещо специално и незабравимо, освежете Вашите Алма Матер спомени, подновете старите приятелства, създайте нови контакти, планирайте нови инициативи и проекти

Проучват програмите на КВМУВ за обучение в чужбина:
Вижте света със съвипускници и приятели, създайте си имейл и Linkedin връзки, разширявайте своя кръг от приятели и контакти с университети и институции със същия или подобен вид дейност,  по целия свят, в полза на Медицински университет - Варна

Изпращат съобщение до класа/групата/курса/випуска:
Нека състудентите и приятелите Ви узнаят за Вашите най-нови и най-значими лични  постижения и стъпки в кариерата, като предоставите всички връзки за координация – Ваш адрес, телефон, е-мейл, или лице за контакт от Ваше име


Структурата на КВМУВ включва Централен орган, с Председател, Настоятелство и национални и международни регионални координатори.


Няма никакви ограничения за членовете или приятелите на КВМУВ да служат на Клуба с тяхното ноу-хау, способности, умения и мотивация за благото и успеха на КВМУВ.


Председател:
Проф. д-р Красимир Методиев, д.м.н.

alumniclub@mu-varna.bg

kr.metod@yahoo.com

kr.metod@gmail.com

тел. / факс +359 52 677114


Проф. Кр. Методиев е ръководител на Катедра Пред-клинични и клинични науки в Медицински Университет  - Варна.

Специалности: Имунология и Микробиология.

Над 250 публикувани статии, 6 медицински книги, 2 монографии.

Главен редактор: Научно списание на Международната медицинска асоциация (България) (Годишен сборник, Journal of IMAB).
Редактор и член на редакционната колегия:  Europ. J. Inflammation; Intl. J. Immunopathology and Pharmacology; Central Europ. J. Medicine; Intl. J. IFAO; Intl.J. Antimicrobial Agents; Bulletin of UICC (Intl. Org. Against Cancer)
Президент на ИМАБ (Интернационална Медицинска Асоциация България), Генерален Секретар на FESCI (Федерация на Европейските Дружества по Химиотерапия, Инфекции и Рак), Референт на UICC, Референт и Директор на ARW (Специален Уоркшоп) по Биотероризъм в Отдел „Научни разработки" при Централата на НАТО, Член на Управителния съвет: EUCAST(Европейският комитет за изпитване на анти-микробната чувствителност), ISC, ESC, IFAO, ICHS, ESCMID, SEESCI

Почетен Консул на Израел в България.


Настоятелство на КВМУВ: T.Костадинова (България), Р.Шишков (България), A.Керековска (България), Ж.Георгиева (България), А.Тончев (България), С.Пеев (България), М.Абаджиев (България),  Г.Василев (Германия), О.Савов (Германия), K.Капрелян (Германия), В.Неделчева-Кристенсен (Норвегия), Н.Нив-Вогел (САЩ), K.Дикранян (САЩ), M.Маринова-Замир (Израел),  Г.Екхилевич (Израел), К. Стоянов (Южна Африка), Б.Попиванова (Япония), П.Басаров (Австралия), E.Милонас (Гърция), З. Кръстева-Андроники (Гърция), Р.Месут (Турция), M.Некифор (Румъния), Д.Фалкенхаген (Австрия), В.Лепаж (Франция)


Регионални координатори на КВМУВ:

Австралия    

Arch. P.Bassarov, bassarov.architect@s054.aone.net.au

Д-р Мая Кире Исайловска, dr.simoski@yahoo.com.au

Австрия        

Dr. N.Mincheva, MINCHEVA_NADIA@Lilly.com

Prof.Dr. D.Falkenhagen, Dieter.Falkenhagen@donau-uni.ac.at

 Англия

Д-р Веселин Димитров Ненов  (координатор за Англия) , vnenov@abv.bg       

Амар Кумар Манандхар, amar@dir.bg

Д-р Капка Янчева Ненова, kapka_nenova@abv.bg

Д-р Мунзер Салмех, monzer salmeh@yahoo.co.uk

Д-р Муса Елеазар, immunemusa@yahoo.co.uk

Д-р Рашед Актер, rashed73@yahoo.com

Белгия

Sofia Bego, sofiabl@abv.bg

Бразилия      

Д-р Александър Константинов Пройков, homefreseli@yahoo.com

България 

София: Prof.Dr. Plamen Nenkov, p.nenkov@yahoo.com

София: Ass.Prof.Dr. Anna Masseva, dr_masi_ag@yahoo.com

Пловдив: Prof.Dr. Victoria Sarafyan, sarafian@abv.bg

Пловдив: Ass.Prof.Dr. Eli Christozova, echristozova@yahoo.co.uk      

Стара Загора: Prof.Dr. Svetoslav Stoimenov           

Русе: Prof.Dr. Pencho Kossev           

Русе: Ass.Prof.Dr. Hristo Metev, metev@acvilon.com

Велико Търново: Dr. A.Tabakov    

Плевен: Prof.Dr. Asparuh Asparuhov          

Плевен: Mr. Gospodin Peichinski, publisher_imab@abv.bg

Германия     

Prof.Dr.med. Georgi Wassilew (главен координатор за Германия), DrWassilew@gmx.de 

Dr. Katharina Wassilew (координатор за Берлин), katarina.wassilew@gmail.com 

Hon.Prof.Dr. O.Savov (координатор за Нюрнберг, Бавария), osavov@aol.com  

Dr. Stefan Toschev (координатор за Франкфурт, Хесен), toschew@web.de  

Dr. Jordan Todorov, todorov@klinikum-kulmbach.de

Dr. Theophana von Sachsen, vonsachsen@t-online.de

Мариета Сигалова, gvalkov@aol.com

Prof.Dr. Jorg Vienken, vienken.usingen@t-online.de

Mr. Peter Lange, lange@peter-lange.eu

Д-р Мария Карра, marakarra@gmx.de

Д-р Феодора Иванова, feodora.ivanova@gmail.com

Д-р Надежда Бонева, nadibb@yahoo.com

Hristov, Mihail, Dr. med, mhristov@ukaachen.de

Alexandrov, Víoletta, logopaedie@alexandrov.de

Todor Diltschev, todordiltschev@aol.com

Roumiana u. Reyk Hattke, kontakt@zahnarztpraxis-berlin-pankow.de

Dr. Petar Petrov, ppetrov@dhzb.de

Dr med Katharina Wassilew, wassilew@dhzb.de

Dr. med. Welisar Petrow, info@drpetrow.de

Seido Karate Giessen, seido-giessen@t-online.de

MediKons, office@medikons.de

Viktor Bochev, M.P.H., victor@bochev.de

Markov, Maximilian, Dipl.-Med., info@praxis-markov.de

Kosmetikstudio Art of Body & Face, mail@kosmetik-ludwigsburg.de

Dr. med. Boris Kardziev, b.kardziev@klinik-michelsberg.de

Dr. Orlin Savov, info@urologen-nuernberg.de

Dr.med.univ.Boris Rangelov, a8708238@yahoo.de

Alexander Targov , targov@web.de

Dr. med. Dimitr-Alexander Jontschew, DRDAJONTSCHEW@t-online.de

Dr. med. P. Konstantinova, praxis@konstantinova.de

Prof.Dr. Kurt Naber, kurt.naber@nabers.de

Dr. Radostina Ilieva, radostilieva@yahoo.com

Prof.Dr. Ernst-Rainer Weissenbacher, rainer.weissenbacher@esidog.com

Prof.Dr. Martina Potschke-Langer, m.poetschke-langer@dkfz-heidelberg.de

Dr. Ernst Jude, DrJude@gmx.de

Dr. Michael Steiner, Michael.Steiner@labormedicus.de

Feodora Ivanova, feodora.ivanova@gmail.com

Д-р Ралица Чавдарова, ralica_tchavdarova@abv.bg

Д-р Десислав Капламаджиев, dkaplam@gmail.com

NENOV, CHRISTO, DR.MED.         

Gassan Khazim

Dr. Diana Stojanov-Meyer     

Dr.med. Svetla Ahrens           

Dipl.Med. Swetoslaw Airanow          

Latchezar Behrendt    

Dr.med. Iliana Bergau-Rittel  

Dr.med. Annelies Diltschev   

Dr.med. Georgi Dimitrov       

Stefka Dorovska-Drees          

Dr.med. Stela Hadjieva          

Denka Hadjiyska       

Karadjov, Nikola       

Dr.med. Radka Kirowa-Sunkel          

Dr.med. Albena Klusmann    

Dr.med. Mariana Kober         

Dr.med. Timea Krause           

Ute Krüger     

Dr.med. Ralf Kühn    

Dr.med. Britta Leistenschneider        

Alexander Marhefka  

Ibrahim Mohamed     

Dozent, Dr. sc. med. Eberhard Neumann      

Dr.med. Violeta Paskaleva Perchemilieva     

Dr.med. Elena Peters  

Sergej Popow 

Jan Proykov   

Christian Rose

Dr.med. Veneta Siefjediers    

Dr.med. Juliana Steinhoff-Georgieva

Wolfgang Stender      

Javor Stoykow                       

Dr. med. Welisar Petrow        

Dr. (BG) W. Raykov  

KOSTOV, BORIS, DR. MED.           

Bogdanov, Juri           

Dr. Ivan Milanov       

Frau Dr. Emilia Keimes         

Herr Dr.med. Eugen Parov     

Grigorov, Svetla, Dr.  

Frau Dr. Rosica Klomberg     

Frau Dr.med. Violetta Reschawski    

Frau Dr. Maria Stoyanova-Scholz      

Popov-Duisburg         

Frau Wassilka Schulz 

Frau Annetta Dimitrow          

Angelov, Asen, Dr.med         

Seido Karate Giessen 

Georgiev, Plamen, Dr.

Frau Dr. med. Gabriela Warbanow    

Markov, Miroslav, Dr.med    

Marinov, G., Dr.        

Dr. Madlena Tzolov   

Marinov Herne           

Herr Dr.med. Peter Auhagen  

Herr Vladimir Dinovski         

Frau Marietta Sigaloff-Valkov           

Herr Dr.Entcho Irintchev       

Dr. Rusev       

Tersiev, Penko, Dr.    

Angelov, Emil, Dr.     

Dr. Kostadinov          

Herr Ljubomir Gabrovski      

Dr. med. Vivian Pramataroff 

Anna-Maria Eyrich    

Dr. med. Boris Kardziev        

Angelov, Angel, Dr. med.      

Kolarov, Stevan, Dr.med.      

Iltschev, Christa Maria, Dr.med.        

Dr. Krassimira Höckendorf   

Georgiev, Jordan, Dr. 

Dr. med. Georgi Tzanov        

 Гърция                     

Dr. K.Antiohos (координатор за Патра), kanti@otenet.gr    

Dr. Zlatka Krasteva-Androniki   (координатор за Атина), androniki@abv.bg

Dr. Kosta Makris (координатор за Ираклео)

Dr. E.Milonas (координатор за Александруполис и Кавала), milonas@hotmail.gr    

Д-р Михалис Гаврилидис , GAVRIMIH@GMAIL.COM

Анастасия Кости

Израел          

Dr. M.Marinova-Zamir   (координатор за Ерусалим),  mzamir@hadassah.org.il     

Dr. G.Ekhilevich  (координатор за Хайфа),  g.ekhilevitch@gmail.com     

Dr. L.Levy (координатор за Тел Авив)

Prof. Gal Richter-Levin, galrichterlevin@gmail.com

Д-р Грегори Ехилевич, g.ekhilevich@gmail.com

Mr. Dimitar Mihailov, Dimitar.MIHAYLOV@mfa.bg

Prof.Dr. Rafael Beyar, r_beyar@rambam.health.gov.il

Prof.Dr. Reuven Or,  reuvenor@hadassah.org.il

Prof.Dr. Yuval Weiss, yweiss@hadassah.org.il

Dr. Anna Boguslavsky, a_boguslavsky@rambam.health.gov.il

Индия           

Д-р Адинатеш Ката, adinatesh@hotmail.com

Д-р Кадали Сатанараяна, Sathyanarayana@gmail.com

Йордания     

Д-р Жумана Ел Табанжи, drjumana@yahoo.com

Иран  

Хани Закер Хюсейни, Zakerhusseini@yahoo.com

Alireza Habibi, Alireza_habibi542@yahoo.com

Dr.Dariush, dr_dariush@yahoo.com

Dr Haraz, naraz46@yahoo.com

Abdul Salam Ahmadi, abdulsalamahmadi@yahoo.com

Dr.Ali, ali885756@yahoo.com

Ali Pahlevani, ali_pahlevani412000@yahoo.com

Dr. Amir Paidar, amir5353@yahoo.com

Dr. Mark, mark20083@yahoo.com

Dr. Reza Islam Pahar, rezasla2006@yahoo.com

Dr. Djaveed, djaveed@yahoo.com

Dr.Farhad, farhad_g34@yahoo.com

Dr. Sohrabi, sohrabi_47@yahoo.com

Dr. Reza Eslam Panah, drreza.eslampanah@yahoo.com

Dr. Farhad Sohrabi,  socianet@yahoo.com

Dr. Hooman Vosough,  hooman_vosough@yahoo.com

Dr. Hmatkhah, dr_hematkhah@yahoo.com

Dr.Pejman Mobaher,  p_mobasher@yahoo.com

Dr. Surenam, surena_m@yahoo.com

Д-р Хани Захер,  zakerhuseini@yahoo.com

Ирландия     

Dr. Nikolay Nikolov, nmnikolov@yahoo.co.uk

Испания       

Д-р Иван Вачков, tearingmywilldown@gmail.com

Италия          

Mrs. S.Ruggeri,  ruggerifamily@virgilio.it

Prof.Dr. Pio Conti, pconti@unich.it

Prof.Dr. Francesco Scaglione, francesco.scaglione@unimi.it

Канада          

Dimitar KOSTOV,  kostov_dimitar@yahoo.com

Mrs. D.Mihaylova      

Кипър           

Димитър Николов, richard@kktc.net

Д-р Матеос Поликарпу, dr.polikarpou@cytanet.com.cy

Д-р Добрева, dobreva@cytanet.com.cy

Георгиос  Теодосиу

Колумбия

William Moreno,   wimovarix65escleroterapia@hotmail.com 

Diego Muozfuentes, diegogentilmuozfuentes@yahoo.com.co  

Кувейт          

Ahmed Arafa,  http/facebook.com/aa219

Д-р Ахед Омар Арафе,  dkaoa63@yahoo.com

Македония   

Мариян Димоски, dr_dimoski@yahoo.com

Снежана Виданова,  ceki_83@abv.bg

Александър Йовановски      

Александър Трайкоски        

Илияна Росенова Георгиева, il_12bg@yahoo.com

Шефкет Азис, shifo80@abv.bg

Вангелия Мариноска,  belisima_girl@live.com

Мария Ристова,  maca_ristova@yahoo.com

Бранко Силяноски,  brankosiljanoski@yahoo.com

Александра Георгиева,  sonce_alex4e@yahoo.com

Д-р Биляна Оклеска, biljnaokleska@hotmail.com

Д-р Сашка Оклеска,  saska okleska@yahoo.com

Монтенегро  

Prof.Dr. B.Antic         

Нигерия        

Златина Джурийт,  zjuryit@yahoo.com

Реймънд Джурийт,  drrayjury@yahoo.com

Аттахиру  Сокото, atto@doctor.com

Норвегия      

Мария Андреева Андреева, maria_andreeva@hotmail.com

Prof.Dr. V.Nedelcheva-Kristenssen,  nedelcheva.vessela@labmed.uio.no

Dr. Branimir Draganov          

Prof.Dr. Jahn Nesland, j.m.nesland@radiumhospitalet.no

Обединено Кралство          

Prof.Dr. I.Gould, i.m.gould@abdn.ac.uk

Kamen Valchanov, kvalchanov@hotmail.com

Полша

Dr. D.Podgorska, d.podgorska@clinical-investigations.com

Румъния       

Prof.Dr. Mihai Nechifor, mnechif@yahoo.com

Русия 

Prof.Dr. Anatolii Dolbin        

Саудитска Арабия  

Fares Al Zaher,  alfares56@yahoo.com

САЩ 

Георги Чайков, tenniscare@gmail.com

Таня Тенкова, tanyatenkova@gmail.com

Крикор Дикранян,  kdikranian@gmail.com

Dr. Hristo Hristov      

Dr. Liana Tzenova,  tsenova@phri.org

Dr. Panayot Panayotov          

Dr. K.Dikranyan,  kdikranian@gmail.com

Dr. Tanya Mihova,  tmihova@hotmail.com

Prof.Dr. D.Kiprov      

Dr. Dimitrinka Bratoeva,  tamneva@myuw.net

Д-р Нино Хунашвили,  ninokhun@yahoo.com

Dilyana Milev, dtrifonova@yahoo.com

Dr. Nadejda Stefanova-Stephens,  npstephens69@yahoo.com

Емил Иванов, dr.emil.ivanov@gmail.com

Iliyan Ivanov,  iliyani@yahoo.com   

Zlatin Ivanov,   zlatinivanov@yahoo.com  

Ollawale Sulaiman,  oarsulaiman@hotmail.com,   wsulaiman@ochsner.org

Kamen Vlassakov,  kvlassak@zeus.bwh.harvard.edu

Сирия

Dyamal Zakharia       

Д-р Али Мохамед, alimohammeddr@yahoo.com

Д-р Кайс Алшейх,  ch@plugged.com.lb

Словакия     

Prof.Dr. Vladimir Krcmery,  vladimir.krcmery@szu.sk

Словения      

Prof.Dr. Milan Cizman,  milan.cizman@mf.uni-lj.si

Д-р Бетим Eюпи, Betim-ejupi@hotmail.com

Сърбия         

Prof.Dr. M.Pelemis, goran_drste@yahoo.com

Турция          

Д-р Агоп Кеворк Чилингриян, dryakupcilinir@hotmail.com

Мехмет Халил,  halilmehmet@hotmail.cfm

Танер Ханджъ           

Гюлер Улусой          

Кенан Улусой           

Несип Ершен            

Ахмет Ковач             

Ручхан  Мутлу,  ruchanmutlu@e-mail.com.tr

Мюмюне Али Хаджъоглу, mumine_hacioglu@hdmail.com

Саид Огузхан Ерик, said_darko@hotmail.com

Светлин Венелинов Христов, agzaran@hotmail.com

Сибел Кадир Мехмед, sibidip@hotmail.com

Mr. V.Lyazev

Prof.Dr. Redjep Mesut           

Д-р Бедри Чалъшкан,  bedri973@hotmail.com

Д-р Бехрие,  drbehrin@hotmail.com

Д-р Севинч Ибишоглу,  Yasmin1975abv.bg

Аклен Али Абдурахман, aklen@dr.com

Украйна       

Prof.Dr. Victoria Driyanskaya           

Унгария        

Prof.Dr. Agnes Gottsegen      

Франция       

Prof.Dr. Virginia Lepage        

Д-р Луай Али Моалла,  Luimoalla@aol.com

Д-р Уаред Алассаф,  waiassaf@hotmail.fr

Dr. Lyubomir Bizhev,  lbizhev@yahoo.com

Холандия     

Mr. Ray Schampers,  schampers2@zonnet.nl

Д-р Гулам Едалад, gholamedalal@hotmail.com

Д-р Халил Ал Бандер,  hilalalbandar@jmail.com

Хърватска    

Prof.Dr. Bruno Barsic, bruno.barsic@bfm.hr

Швейцария  

Николай Николов – BAXTER, nikolai_nikolov@baxter.com

Д-р Инна Вебер,  Inna_webr@bluewin.ch

Южна Африка        

Dr. Ruslan Savov , savov.r@mweb.co.za

Dr. Christian Stoyanov

Япония         

Dr. Bоryana Popivanova, smilebo@hotmail.com

Д-р Боряна Попиванова Kanazawa, boryanaster@gmail.com

Д-р Данко Георгиев,  dankomed@gmail.com

Д-р Иван Щерев, ivan_donev75@abv.bg


Координаторите на КВМУВ в изброените по-горе страни имат всички контакти с членовете и приятелите на клуба в техния регион и отговорността да организират активни връзки и отношения с тях за подпомагане  дейностите на КВМУВ в съответните страни към/от България и обратно .