Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

Баскетболният отбор на МУ-Варна стана шампион във Варненската универсиада

До шампионската титла и първо място за отбора ни по волейбол баскетболистите на МУ-Варна добавиха още една. След три оспорвани победи отборът на Медицинския университет спечели баскетболния турнир от XVI-та Варненска универсиада, който се проведе от 16 до 22 април в обновената спортна зала на МУ-Варна.

След изиграване на всички десет срещи от програмата ВСУ „Черноризец Храбър“ и Медицински университет - Варна се оказаха на върха с равен брой точки - 7. В директната най-важна среща помежду им обаче „медиците“, водени от бившия ас на Черно море Владимир Маринов, бяха по-съобразителни и победиха колегите си с 64:56.

Призът „най-полезен състезател на турнира – MVP“ бе отреден за баскетболиста на „медицината“ Венелин Първанов. Наградата за „Fair play“ отиде при състезател на Техническия университет.

Днес от 15:00 ч. на общинската спортна площадка в Морската градина се играе полуфиналът по футбол между отборите на МУ-Варна и Икономическия университет. При победа на този мач нашите момчета ще играят на финала в 18:00 ч.

Утре, 25.04., на централната алея в Морската градина под Летния театър ще се състои лекоатлетическият крос.