Регистриране
Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

Отборът на МУ-Варна е медалист в националния университетски шампионат по плуване

На 28 и 29 ноември се проведе Национален университетски шампионат по плуване в 25-метров басейн 2015. В състезанието на басейна на Национална спортна академия взеха участие сто и двадесет студенти от цялата страна.

Отборът на Медицински университет - Варна беше представен от:

• Антония Стоянова - първи курс , специалност Медицина,
  • Симона Борисова - трети курс, специалност Медицински козметик,
  • Цветелина Кирязова - първи курс Фармация,
  • Велина Богданова - трети курс Медицина,
  • Христофорос Боцарис - първи курс Рентгенов лаборант,
  • Явор Ангелов - първи курс, специалност Рехабилитатор.

Първо място, златен медал и титлата „Национален шампион на 50 м бътерфлай" извоюва първокурсничката от МУ-Варна Антония Стоянова. Вицешампионка при жените в същия стил е Симона Борисова, която зае и четвъртото място на 50 м свободен стил. Цветелина Керязова зае престижното четвърто място в две дисциплини – 100 м съчетано плуване и 50 м бруст.

Представителната щафета на МУ-Варна в състав Антония Стоянова, Симона Борисова, Цветелина Кирязова и Велина Богданова взе участие в 4 по 50 м свободен стил, където зае почетното второ място на националния шампионат, а победата извоюваха представителките на Национална спортна академия. В съчетана щафета 4 по 50 м победител е отборът на НСА, второ място заеха момичетата от Пловдивски университет, а отборът на МУ-Варна се окичи с бронзовите медали.