Медицински университет - Варна
Проф. д-р Параскев Стоянов

Новини и Събития

МУ – Варна – шампион по плуване на XV Варненска универсиада

След като миналата година нашият университет стана шампион по футбол на най-голямото спортно събитие за студенти на територията на град Варна, тазгодишната XV юбилейна Варненска универсиада, която се проведе от 1 до 12 април, завърши с шампионската титла по плуване за МУ - Варна. В общото класиране Варненският медицински университет излезе на челното второ място - след Икономическия университет.

Близо 130 студенти от българо- и англоезичните програми на обучение от МУ – Варна взеха участие на петнадесетото по ред спортно събитие, организирано от Община Варна и секторите по спорт към петте висши варненски училища. Те премериха сили в 9 спортни дисциплини. И тази година медиците задържаха шампионската титла по боулинг, като прибавиха към своя шампионски актив и първо място на турнира по шах. Състезателите ни станаха първи и в отборния турнир по тенис. Малко доза късмет не достигна на момчетата от футболния ни отбор, които на полуфинал срещу Икономическия университет завършиха 0:0, а след това изходът на двубоят бе решен от изпълнението на дузпи – 6:5 в полза на икономистите.